7/24 Evde Sağlık Hizmeti
7/24 Sağlık Hatları: 05436078171 - 05458586142

Evde Ozon Terapi Hizmeti

img

 

Ozon terapisi insan vücudunda görülen birçok hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. Vücutta görülen ve geçmek bilmeyen yaralar, mantar oluşumu ve egzama, kişinin dolaşım ve bağışıklık sistemi sorunlarında, kanser vb. birçok sağlık sorununda ozon tedavisinden faydalanılmaktadır. Ozon tedavisi insan vücudunda ki bakteri ve de virüsleri öldürmektedir. Kişinin bağışıklık sistemlerini de oldukça güçlendirmektedir.

Evde ozon terapi hizmeti özellikle Covid-19 tedavisinde memnun kalınan bu yöntemi, hastanın ayağına kadar getiriyor.

Evde ozon terapi hizmeti müşterilerine ozon tedavisi de dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu modern teknik, güçlü bir antibakteriyel ve antienflamatuar etki gerçekleştirirken, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine izin verir.

Medikal - tedavi edici ve estetik çeşitli alanlarda gerçekleştirilen ve insan vücuduna önemli faydalar sağlayan bir tedavidir. Oksijen tedavisi genellikle radyo terapilerine eşlik eder ve hastaların yaşam kalitesini iyileştirmede önemli bir rol oynar.

Oksijen tedavisi, artroz, tendinit, osteoartrit  ve diğerleri gibi çok sayıda patolojinin teşhisini takiben vücudun farklı bölgelerine fayda sağlama görevi ile fizyoterapi alanında da gerçekleştirilir.

Evde Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Fakat bu terapi nelerden oluşur? Nasıl olur? Bundan kaynaklanan faydalı etkiler nelerdir? Tüm bu sorular, ilgilenen hastaların organizmalarının işlevlerini iyileştirmek için gerekli tüm bilgileri toplamasına olanak tanır.

Evde ozon tedavi, ozon ve saf oksijenin talepte bulunan hastanın evinde kişiye özel bir şekilde uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Tedavi için oluşturulacak karışım kişinin sağlık durumu, yaşı, hastalıkları, hasta ise kullandığı ilaçlara ve de varsa alerji durumlarına bakılarak planlanır ve yapılır.

Ozon terapi hizmeti iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir: büyük otoemotransfüzyon ve küçük otoemotransfüzyondan oluşur. İlk durumda, hastadan belirli bir miktar kan alınır ve ardından bir oksijen ve ozon bileşiği ile karıştırılır. Bundan sonra tedavi edilen kanı hastanın vücuduna yeniden enjekte etmek mümkündür.

Ancak ikinci durumda, bir seferde küçük miktarlarda kanın tedavisine devam ediyoruz ve bunlar daha sonra hastanın vücuduna enjekte ediliyor.

Evde Ozon Terapi Hangi Hastalıklara Uygulanır?

Yazmış olduğumuz yazımızda da belirttiğimiz üzere ozon tedavisi birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır. Evde ozon terapi yöntemi başlıca şu hastalıkların tedavisi için kullanılmaktadır:

 • Kronik hastalıklar, ağrılar
 • Kronik yorgunluk
 • Selülit tedavisi
 • Dolaşım sistemi rahatsızlıkları
 • Bağışıklık sistemi sorunları
 • Enfeksiyon el rahatsızlıklar
 • Geçmeyen vücut yaralanmaları
 • Göz hastalıkları
 • Bel ve boyun bölgesinde gerçekleşen fıtık ağrıları
 • Cilt hastalıkları (egzama, mantar vb.)
 • Kanser tedavileri
 • Astım vb. akciğer hastalıkları
 • Romatizma ve eklem ağrıları
 • Psikolojik sorunlar ve depresyon

Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Ozon tedavisi lokal bir uygulama ile evde ozon terapi hizmeti şeklinde gerçekleştirilerek ülser, lezyon ve yara gibi patolojilerin tedavisine olanak sağlar. Bu teknik, vakumlu bir kabın içine özel bir gaz karışımının sokulmasını ve ardından vücudun tedavi edilecek belirli bir bölümünün bunun içinde olmasını içerir.

Ayrıca, bu tekniğin selülit veya bölgesel yağlanma gibi bazı hafif estetik bozuklukların tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ozon tedavisi İstanbul'da firmamız uzmanlarınca gerçekleştirilmektedir.  Herhangi bir ilaca başvurmadan insan vücudunda bir dizi içsel iyileştirmeyi uygulamaya çalışan tamamlayıcı bir tıp tekniğidir. Bu tedavinin faydalı etkileri arasında, ağrıda gözle görülür bir azalma sağlayan kasların gevşemesini sağlayan endorfin salınımı vardır.

Öte yandan evde ozon terapi hizmeti kişiye uygun yapılması ve de hastanın sağlığının yerinde olması durumunda herhangi bir yan etkisinin olmadığını söyleyebiliriz. Fakat bazı hastalar da bu ozon terapi yöntemi baş ağrısına, baş dönmesine, mide bulantısına ve uyku problemlerine yol açabilmektedir. Görülecek olan bu olumsuz durumlar kısa bir süre sonra kendiliğinden son bulacaktır.

Evde ozon tedavi hizmeti hamile bireylere, kan pıhtılaşması sorunu yaşan kişilere, astım hastalarına, kan ile ilgili problemi olan hastalara ve kronik rahatsızlıkları bulunan bireylere uygulanmamaktadır.  Tedaviyi almadan önce sağlık hizmetimize gerekli tüm doğru bilgileri vermiş olmanız gerekmektedir.

Yara Tedavisinde Ozon Oksijen Tedavisi

Antioksidan, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikler, oksijenle ilişkili ozonun oynadığı role atfedilmelidir. Bu, serbest radikallerin ilginç bir işlevini yerine getirerek organizmanın işlevlerinde bir gelişmeye izin verir.

Ayrıca belirtmek gerekir ki bu tür tedaviler evde ozon tedavisi bölgesinde yapılabilir. Özellikle ozon, öncelikle güçlü bir anti-inflamatuar ve bakterisittir. Ek olarak, özellikleri bağışıklık sistemini güçlendirmesine izin verir. Tüm niteliklerinin yanı sıra, hücreler tarafından oksijenin emilmesini teşvik eder, bu nedenle kanser tedavisi de eşlik eder: ikincisi aslında oksijenlenmenin zayıf olduğu bölgelerde gelişir.

Onkolojik Hastalarda Tedavi Seçenekleri

Onkoloji alanında, oksijen-ozon tedavisi radyoterapi ve kemoterapi ile birlikte kullanılmaktadır. Çünkü yan etkileri azaltmanın yanı sıra hastaların yaşam kalitesini önemli ölçüde iyileştirdiği gibi, etkilerini de daha etkin hale getirmektedir. Ayrıca tıbbın çeşitli dallarında da kullanılabilir.

Özel fizyoterapi alanında , fibromiyalji, bel ağrısı, siyatik, diz ağrısı, kalça, diz ve omurga osteoartriti, artrit, osteoartrit, tendinit ve epikondilit gibi sayısız patoloji oksijen-ozon tedavisi ile tedavi edilir ve bunların en sık görülenleri arasındadır.

Yaygın kullanımlar, bel fıtığı tedavisi vardır. Bu bozukluğun özel durumu için, yukarıda bahsedilen gaz kombinasyonu, fıtığın dehidrasyonu ve bunun sonucunda kaybolmasıyla sonuçlanan bir işlemi aktive eden diske verilir.

Evde ozon terapi hizmeti uygulamalarıyla son derece başarılı sonuçların alınması ve tedavinin sorunsuz bir şekilde ev ortamında gerçekleşmesi mümkündür.

Siz değerli müşterilerimiz evleriniz de ozon tedavisi almak isterseniz Ven Life ailemizle iletişime geçebilirsiniz. Gerçekleştireceğimiz bu tedavi yöntemi alanında uzman sağlık personellerimiz tarafından yürütülmektedir. Evde ozon tedavisi ile ilgili detaylı bilgilendirme için 7 gün 24 saat bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

ÇEVRİMİÇİ ÜCRETSİZ RANDEVU REZERVASYONU

Online hızlı bir şekilde randevu oluşturabilir, dilerseniz (0216) 446 46 20 numaralı telefonumuzu arayarak rezervasyon talep edebilir veya WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.