7/24 REFAKATÇİ HİZMETLERİ

Evde refakatçi hizmetleri hastanıza tıbbi bakım konusunda eğitimli personeller tarafından destek verilmesiyle mümkün olur. Bu hizmet evde bakım destek personellerimiz tarafından sağlanmaktadır. Dışarıya çıkmak da zorluk yaşayan yaşlı hasta bireyler adına günlük yaşamlarına kolaylık sağlayabilmek adına, yaşantılarında gerekli olan ihtiyaçlarının karşılanması ve güvenilir bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilmek için refakatçi hizmetleri sizler için sağlanmaktadır. Evde refakatçi hizmetlerimiz hastalığınız ve talebiniz doğrultusunda uzun veya kısa vadeli olarak belirlenmektedir.

Yaşlı bireylerin bakımının gerektiği durumlar da bir firmaya güvenerek hareket etmek oldukça zor bir süreçtir. Diğer aile bireylerinin çalışıyor olması ve yaşlı hasta ile ilgilenecek kimsenin olmaması durumunda hastanede ya da evde refakatçi hizmetlerinden faydalanmak istemeniz gerekebilir. Siz hastalarımızın memnuniyeti bizim için her şeyden önce gelmektedir. Evde refakatçi hizmetlerimiz sayesinde siz çalışıyorken değerli hastamızla, sertifikalı sağlık personellerimiz tarafından hastamıza refakat hizmeti vermekteyiz.

Evde refakatçi hizmetleri almak istediğinizde firmamız profesyonel refakatçi bakımı sağlayarak, İstanbul bölgesinde evde refakatçi hizmetinizdedir. Desteklediğimiz birçok insan, ister yalnız yaşasınlar, ister ailelerini ve arkadaşlarını istedikleri sıklıkta göremesinler, ister yakın zamanda bir yakınlarını yitirmişler ve uyum sağlamakta zorlanıyorlarsa, sadece arkadaşlık ve sohbet istiyorlar. Yalnızlığın kişinin sağlığı üzerinde ciddi etkileri olabilir. Bunun yerine arkadaşlık bakımı, hastane ya da ev için refakat yoluyla yalnızlığı önlemeyi amaçlar. Sizlere en iyi şekilde hizmet etmekteyiz. Bizlerden dilediğiniz hizmet talebi neyse sizlere onu vermekte sorumluyuz.

Haftalık alışverişte size yardım etmek, doktorunuzun randevusuna veya en sevdiğiniz sosyal grup veya etkinliğe eşlik etmek için hizmetinizdeyiz. Yapmaktan hoşlandığınız şey ne olursa olsun, sizi destekleyecek ve seçtiğiniz yoldaşınız olacak doğru bakıcıyı bulacağız.

Yatılı bakıcı sadece bir refakatçi olarak değil, aynı zamanda gece gündüz bir rahatlık ve bakım kaynağı olarak da mevcuttur. Öngörülemeyen herhangi bir durumun ortaya çıkması durumunda, sevdikleriniz için yardımın hazır olduğundan emin olabilirsiniz.

Evde Refakat Hizmeti Neleri Kapsar

24 saat bakıma ihtiyacı olan ve kendi evinde kalmak isteyen kişiler için, akrabanızın günün 24 saati özenli bakım almasını sağlamak için evde refakatçi hizmeti veriyoruz.

Sorumlu olduğumuz kişinin beslenmesini ve kullanması gerekli olan ilaç takiplerinin yapılmasını sağlıyoruz.

Günlük yapılması gereken rutin bakımların da (el yüz yıkama, diş fırçalama, tuvalet ihtiyacı, yemek, saç yıkama vb.) yardımcı oluyoruz.

Spor ihtiyacının giderilmesi için bulunduğu yerlerde (yatak, koltuk vb.) egzersizler yaparak vücudunu zinde tutuyoruz.

Sağlık çalışanlarımızın içten ve sıcak yaklaşımı ile birlikte hastanın moralini yüksek tutmaya çalışıyoruz.

Bir bakıcı, ortak ilgi alanlarına ve kişiliklerine göre sevdiklerinizle eşleştirilecektir. Sadece sevgi dolu, şefkatli, kocaman bir kalbi olan insanları istihdam ediyoruz ve bu da güçlü bir güven bağının oluştuğu anlamına geliyor. Müşterinin ihtiyaçları her zaman önce gelir.

Evde refakatçi hizmetlerinden faydalanan hasta grupları genellikle ileri yaşta ki hastalarımızdan ve de kronik rahatsızlığı bulunan kişilerden oluşmaktadır.

Siz ve sevdiğiniz kişi, bakıcının en çok yardıma ihtiyacınız olacağına inandığınız normal çalışma saatlerine karar vereceksiniz. Belirlenen saatlerde çalışmadığı zaman, bakıcınız dinlenebilecek, uyuyabilecek ve evde olağan yaşam aktivitelerinin tadını çıkarabilecektir.

Yatılı Bakıcı Ne Yapar?

Sizlere bakmakta refakatçi olacak kişilere ve evinizde ikamet edecek kişilerin ve onlara ihtiyaç duyduğunuz an da görevleri yerine getirmenize yardımcı olacak kişilere yatılı bakıcı denmektedir. Daha da önemlisi, 7 gün 24 saat sizlere refakat hizmetleri hastanede, tatilde, gezide ve evde her zaman size yardımcı olacaktır.

Sizler için hizmet edecek olan yatılı bakıcılarımız sizlerin sunmuş olduğu kriterlere dayalı olarak özenle seçilmektedir. Yatılı bakıcılarımızın müşterilerle harika ilişkiler geliştirmeleri bizim için çok önemli bir etkendir. Sizlere sunmuş olduğumuz bu hizmetten memnun kalmanız en büyük temennilerimizden birisidir.

Sizlere hizmette bulunacak olan sağlık personellerimiz en az 1 yıldan fazla deneyime sahip olduklarını ve uzman desteği de dâhil olmak üzere bakım sunumunun tüm yönlerinde eğitim almış olduklarını hatırlatmak isteriz. Bizlerden talep edeceğiniz yatılı bakıcı için öncelikle randevusunu yapmış olduğunuz yaşlı bireyin nelere önem verdiğini, nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını, neleri sevip sevmediğini söylemekten çekinmeyiniz. Vermiş olduğunuz tüm bu bilgiler doğrultusunda sizler için en iyi derece de hizmet vermemiz mümkün olacaktır. İhtiyaçlarınızın tam olarak karşılanabilmesi için sizlere sunmuş olduğumuz formdaki kutuları işaretlemeniz gerekmektedir. Böylelikle sizlere uygun yatılı bakıcı hizmeti verebilmemiz mümkün olacaktır.

Uzun Vadeli Refakat

Yatılı bakımın ileride karşılaşabileceğiniz zorluklara çözüm sunduğu yaygın durumlar, koşullar ve olaylar vardır:

Parkinson gibi hastalıklar yakın ve dikkatli izleme gerektirir. Bakım Uzmanlarımız, bir müşterinin sağlığı, esenliği ve davranışındaki herhangi bir değişikliği gözlemlemek için eğitilmiştir ve herhangi bir endişe nedeni olması durumunda 7/24 refakat hizmetleri ile harekete geçmeye hazırdır.

Evde yaşamak, tanıdık bir ortamda kalmak ve yatılı bakımda mümkün olmayabilecek günlük rutinleri sürdürmek anlamına gelir. Evde bakım, sevmeye başladıkları evde yaşam sürekliliğinin faydalı olduğu kanıtlanan demanslı biri için uygundur.

Bir eş öldüğünde, sadece duygusal olarak değil, aynı zamanda pratik olarak da uyum sağlamak biraz zaman alır. Bir bakıcı, çok ihtiyaç duyulan bir refakatçi olabilir ve yakın zamanda kaybedilen destek rolünü yerine getirebilir. Kaybınızı doldurabilecek birisi olmasak da sizleri en iyi şekilde hissettirebilecek ruh haline sokabileceğimizden emin olabilirsiniz.

Birçokları için yaşlanmak, bir fincan çay yapmak için su ısıtıcısını kaldırmak bile en basit şeyleri yapamamak anlamına gelir. Yatılı bakım, bağımsızlığını ve yaşam kalitesini korumak için kırılgan hale gelen birini destekleyebilir.

İster düşme, ister ani bir hastalık olsun, sevdikleriniz hızla bakıma ihtiyaç duyabilecek olaylara karşı hassas olabilir. İstanbul da refakatçi hizmeti, sizin ve ailenizin üzerindeki baskıyı hafifletecektir. Evde refakatçi hizmeti fiyatı veya evde bakım hizmeti fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.