COVİD-19 HASTA TAKİP VE TEDAVİ

İlk defa 2019 yılında Çin’in Wuhan eyaletinde bir bireyde görülen korona virüs hastalığı; öncelikli olarak Asya Kıtası olmakla beraber hızla tüm Dünya üzerinde etkili olmaya başlamıştı. Günümüze kadar korona virüs sebebiyle milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir. Bakıldığında hala devam eden bu virüs için aşılama dışında başka hiçbir tedavi yönteminin olmadığı görülmektedir. Bu durum da insanların yapması gereken tek şey ise kendilerini bu virüsten koruyabilmek olacaktır. Aşılanmasını yaptıran bireyler üzerinde etkisinin az olmasına rağmen hala tüm insanlar için bu virüs hayati tehlikeler yaratabilmektedir.

İnsanların kendilerini bu virüsten koruyabilmek adına temizlik ve hijyen konusunda dikkatli davranmaları, hastane, alışveriş merkezleri vb. kalabalık alanlardan uzak durmalı ya da maske ile kendilerini korumaları gerekmektedir.  65 yaş ve üzeri insanlar ve kronik hastalıkları bulunan insanlar da ölümcül düzey de etkili olan bu virüs için evde bakım hizmetlerimizde faydalanabilirsiniz.

Evde pcr testi sistemi söz konusu olduğunda virüsün size bulaşmasından sonra ki süreç göz önünde bulundurulmaktadır. Geçirmiş olduğunuz Covid-19’un geçip geçmediğini öğrenmek adına evde pcr testi hizmetimizi kullanabilir ve sağlınız adına doğru kararı vermiş olabilirsiniz. Evde yapacağımız pcr testi 1 defa olmakla birlikte sürüntü örnek tipiyle yapılmaktadır. Yapılan bu pcr testi sonuçları testin yapıldığı gün içerisinde sizlere iletilmekte ve e-nabız üzerinden sonucunuzu görebilmektesiniz.

Evde Covid-19 hastası takip ve evde pcr testi işlemleri İstanbul bölgelerinde tarafımızca gerçekleştirilebilmektedir. Artık Covid-19'un etkilenenlerin sağlığı üzerindeki yıkıcı, hatta yıkıcı semptomlarının farkındayız. Bir hastanın, hastalığı yendikten ve negatif olarak onaylandıktan sonra bile yaşayabileceği çeşitli  patolojiler vardır. Hele ki kronik rahatsızlığı olan bireylerde bu sorunlar daha da büyüye bilmektedir. Evde Covid-19 hasta takibi hizmetimizden faydalanarak yaşayacağınız problemler karşısında erken bir önlem almış olacaksınız.

Covid-19 sonrası virüsten kurtulup kurtulmadığınızı öğrenmek için pcr testine ihtiyaç vardır. Kalabalık hastane ortamı yerine evde hizmetlerimizi tercih edebilirsiniz. Çok sayıda bilimsel çalışma, sözde "Covid sonrası sendrom"un varlığını göstermiştir. Bu ifadeyle, zaman içinde devam eden ve rehabilitasyon amacıyla ele alınması gereken bütün bir hastalık ailesini işaret etmektedir. SARS-CoV-2 enfeksiyonunun klinik spektrumu geniştir.

Asemptomatik enfeksiyon, ateş, asteni, miyalji, hafif üst solunum yolu hastalığı, hastaneye yatış gerektiren ciddi viral pnömoni ve olası ölümü içerebilir. Daha önce SARS salgınında gözlemlendiği gibi, beklenmedik organlarda, SARS-CoV-2 enfeksiyonundan sonra bile ve önemli sayıda hastada kalıcı semptomlar ve majör işlev bozuklukları gözlenir.

Evde Covid-19 Bakım ve Kontrol Hizmetleri

"Uzun Covid" olarak da bilinen Post -akut Covid-19, bazen nispeten hafif akut hastalıktan sonra bile ortaya çıkan çoklu sistem hastalığı gibi görünmektedir. Covid-19'dan sonra en sık bildirilen semptomlar yorgunluk ve kolay yorulmadır. Diğer yaygın semptomlar şunlardır:

  • Eklem ağrısı ve göğüs ağrısı
  • Nefes darlığı
  • Nörobilişsel zorluklar
  • Gastrointestinal bozukluklar
  • Diyabet sorunları
  • Deri döküntüleri
  • Baş ağrısı, baş dönmesi
  • Halsizlik ve yorgunluk

Ancak bu genel semptomlara ek olarak, esas olarak kalbi, akciğerleri ve beyni içeren spesifik organ işlev bozuklukları gözlemlenmiştir. Patogenez açısından bakıldığında, bu komplikasyonlar, dokuların virüs tarafından doğrudan istilasının, derin bir enflamatuar durumun ve bir sitokin fırtınasının, hiper pıhtılaşma Covid-19 hasta takip ve tedavi gerektirebilir.

İstanbul Covid-19 Testi ve Tedavisi

COVID-19, tüm semptomlar COVID-19 ile ilgili olmasa da miyokardit veya postural hipotansiyon gibi komplikasyonlara neden olabilir. Teşhis araştırmaları, ciddi ve acil komplikasyonları dışlamaya ve kalıcı COVID-19 veya COVID-19 sonrası sendromuna sekonder semptomları değerlendirmeye veya yeni tanılara ulaşmaya hizmet eder. Çok çeşitli olası semptomlar ve ciddiyetleri nedeniyle standart bir tanı testi seti yoktur.

Çalışma Grubu, çok disiplinli rehabilitasyon ekiplerinin, rehabilitasyon planının güvenliğini etkileyebilecek semptomları değerlendirip araştırdıktan sonra rehabilitasyonu planlamak için hastalarla birlikte çalışması gerektiği konusunda hemfikirdir. Rehabilitasyonun fiziksel, psikolojik ve psikiyatrik yönleri ele alınmalı ve asteni yönetimi sürecin önemli bir bileşeni olmalıdır.

Kanıtlar, hırıltı, asteni ve "beyin sisinin" COVID-19'un en sık bildirilen uzun vadeli semptomları arasında olduğunu göstermektedir. Bu nedenle bu konuda destek almak için İstanbul evde covid-19 hasta takip ve pcr testi sisteminin bir parçasıdır.

COVID-19 Sonrası Bakım

COVID-19 sonrası sendromu olan hastalara etkili ve iyi organize edilmiş bakım sağlama da yararlı olduğu konusunda hem fikirdir. Uygun becerilerin sağlanmasına ek olarak, diğer hizmetlerin katkısı ve net bir referans yolu ile birleştirilmiş çok disiplinli bir ekibin mevcudiyeti, bakımın bölünmesini ve uzman yardımı için uzun beklemeleri önleyebilir.

Binlerce hasta tedavi ediliyor ve özel olarak eğitilmiş doktorlar ve hemşireler gibi gerekli mesleki becerileri yalnızca gündüz hastanelerinde bulabiliyorlar. Evde pcr testi ve tedavi işleri için evde bakım hizmeti alarak hastanızı güven altına alabilirsiniz.

Devam eden bakımı sağlamak için birinci basamak, multidisipliner rehabilitasyon hizmetleri, uzman hizmetler, multidisipliner değerlendirme hizmetleri ve ruh sağlığı hizmetleri arasında yollar entegre edilmelidir. Evde Covid Testi işlemleri ve Evde Covid Testi Fiyatları için için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ven Life Evde Sağlık Hizmetleri sizleri ve ailenizde ki bireyler için en iyisini sunmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı firmamızla birlikte branşların da eğitimli ve uzman sağlık personellerimizle sizlere evlerinizde rahatınızı bozmadan huzurlu, rahat ve özel bir şekilde bakım sunmak için sizlerin karşınızdayız. PCR testi ve COVID-19 sonrası bakım hizmetlerimizden uygun fiyat çerçevesi altında faydalanmak isterseniz bizimle online ya da müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek başvuruda bulunabilirsiniz.