EVDE PCR VE ANTİKOR TESTİ

Ven Life Sağlık Hizmetleri siz hastalarımızın sağlıkları için evlerinize kadar gelmektedir. Ekibimiz evde pcr ve antikor testi hizmeti için Pendik, Tuzla ve Gebze sınırları içerisinde hizmet vermektedir. Siz ve sevdikleriniz adına en iyisini düşünen Ven Life, eğitimli uzman ekibiyle birlikte siz saygıdeğer müşterilerimizin evlerinde özel bakım hizmeti sunmaktadır. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu test hizmetlerinin başlangıcından itibaren test sonucuna kadar uzman ekibimiz tarafından yürütülmektedir.

Evde pcr ve antikor testi  yaşlı bakımında son derece önemli bir testtir. Virüsten daha fazla etkilenen kesim olan 60 yaş ve üstü yaşlı kesim ve dışarıya çıkamayacak halde olan yaşlılar adına bu test oldukça fayda sağlamaktadır. Gidilecek hastane ortamından alınacak bakterilerin hangi sonuçlar doğuracağı meçhuldür. Bu yüzdendir ki yaşlılar ve de hastaneye gidemeyecek durumdaki yaşlılarımız için bulundukları yerlerde hizmet vermekteyiz. Virüsün hala yaygın olarak devam etmesi ve de sizlerin sağlıklarının ön planda tutulması adıyla talebiniz doğrultusunda pcr ve antikor testi evinizde yapılabilmektedir.

Evde pcr ve antikor testi  korona virüs konusunda endişelenen yaşlı ve hasta kişiler için evde verilen hizmetlerdir. Bir sağlık kliniğine ulaşılamadığında evlere verilen hizmetlerle test yapılarak güncel durum tespit edilmektedir.

Pcr Testi Nasıl Yapılır? Evde Yaşlı Bakım Hizmeti İçin Nereye Başvurulur?

Evde pcr ve antikor testi   yaptırmak için öncelikle firmamızı arayarak durumunuzu anlatmalısınız. Yaşlı kişinin kendisi değil de bir yakını arayacaksa hasta hakkında temel bilgileri vermelidir. Hali hazırda var olan hastalıkları aktarılarak yaş bilgileri iletilmelidir. Gerekli bilgilerin aktarılmasından sonra hasta için randevu oluşturulmalıdır.

Randevu oluşturmanızın ardından kurumumuzda yer alan hemşirelerimiz belirlenen saatte vermiş olduğunuz adrese gelmektedir. Virüse karşı tüm tedbirleri alıp, gerekli hijyen koşullarına uyarak PCR Testinin gerçekleştirilmesine zemin oluşturulur. Evde PCR testi nasıl yapılır sorusuna gelince bazı örnekler alınarak işlemler yürütülmektedir.

PCR Testi uygulanacak kişi için önce ağız kısmına ardından da iki burun deliğine olmak şartıyla çubuk malzeme sokularak hastanın örnekleri alınır. Yapılıan testte elde edilen örnekler labaratuara teslim edilmektedir. Teslim edilen bu örnekler teslim zamanından itibaren beş ila altı saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlarını öğrenmek isteyen kişi e- nabız sistemi üzerinden giriş yaparak pcr testi sonuçlarına ulaşabilmektedir.

Evde Pcr Testi Sadece Yaşlılar İçin Midir?

Evde PCR Testi ağırlıklı olarak yaşlı ve hareket edemeyecek durumdaki kişilere, evde test uygulamaları hizmeti verilmektedir.  Yaşlı olmayıp hareket edemeyecek diğer durumlar için bilgilendirme sonucuna göre talepler gerçekleşebilir. Verilen bilgiler doğrultusunda başvurulan talebin onaylanıp onaylanmadığı, talebin yapıldığı gün içerisinde kişilere bilgilendirme yoluyla yapılmaktadır. Covid 19 pcr testi hizmetini evde almak, hastalık riski çok olanlar için önemli bir detaydır.

Evde Yaşlı Yaşlı Bakım Test Hizmeti

Evde yaşlı bakım hizmeti almak isteyen kişiler ilçede bulundukları yerdeki adresleri görevlilere söylemelidir. Yapmış olduğunuz bilgilendirme sonrası ekiplerimiz size en uygun saatler tespit edildikten sonra test için adresinize gelip gerekli işlemleri yapmaktadır.

Evde Yaşlı Bakımı Şartları Testle Aynı mıdır? Yaşlı Bakımı Ne İş Yapar?

Test yaptırmak ve evde yaşlı bakım hizmetleri ayrı süreçler demektir. Birçok kişi test yaptırma işlemlerini genel bakım hizmetleriyle karıştırabilmektedir. Her iki hizmeti de vermekte olan kurumumuzda hasta durumu önemli bir belirleyici olacaktır.

Yaşlı bakımı hizmetlerinde, yatak bakım hizmet kapsamı ele alınabilmektedir. Yaşlının temizlik, tuvalet ihtiyaçları ve ilaçlarına düzenli olarak bakılmaktadır. Yataktan kalkamayacak durumdaki hastalar devamlı takibe alınmakta, kontrol edilerek önemli değişikliklere müdahale edilmektedir.

Dünyada  Salgında Yaşlı Bakım Hizmetleri Faydaları

Salgında yaşlı bakım hizmetleri kurumu bulmak dünya genelinde en önemli konulardan biri haline gelmiştir. Yaşlı bakım hizmetlerimizden yararlanmak, korona olasılıklarınızı netleştirmek için pcr testiyle etkili sonuçlar almaktayız. Hastanelerde ki yoğunluk sebebiyle çoğu şüpheli ve hasta pcr testi için özel bakım hizmetleri talep etmektedir.

Antikor Testi Neden & Ne Zaman Yapılır?

Polymerase Chain Reaction ismi PCR olarak kısaltılmaktadır. Bu testle korona virüs kimliğinin tespiti sağlanmaktadır. Antikor testleri neden yapılır sorusuna gelince, eskiden enfeksiyon geçirme durumunun kontrolü içindir. Vücudun korona virüse karşı bağışıklık durumu tespit edilmektedir.

İlk zamanlarda virüsün bulaşmasından on dört gün sonrasında yapılan antikor testi, önce on gün sonrasına sonra da yedi gün sonrasında yapılmaya başlamıştır. Günümüzde ise korona virüsünün hastaya bulaşım süresinin dolmasından sonra istek üzerine yapılmaktadır.

Antikor testlerinin bir anlamda amacı normal hayata dönüşe geçiş habercisidir. Yaşlı vücudunda antikor oluşması daha zor bir hal alabilmektedir.  Bağışıklık kazanmayı zorlaştıran ilaç kullanımı ve hareketsiz yaşam bu durumun arka planında olacaktır. Yapılan antikor testleri sonucu hasta vücudun da gerçekleşecek sorunlara erken çözüm bulunabilmektedir.

Evde yaşlı bakım taleplerinizde antikor testi de yapılarak hasta kişinin durumu daha net şekilde değerlendirilmektedir.

Antikor testinin yapılması gereken zamana önem vermek gerekmektedir.  Genellikle hastalar covid 19 geçirdikten sonra, antikor testi yapılır ve yeniden geçirme durumu kontrol edilmektedir. Hasta covid 19’u atlatmış ve de antikor testi sonucu bir sorunun olmadığı tespit edilirse sorunsuz bir şekilde yaşamına devam eder.

Eve çağırdığınız sağlık personelimiz, bir parmaktan, bazen koldaki damardan kan alarak test sonuçlarını hazırlar. Antikor testinin erken yapılmasında tespit edememe gibi riskler vardır. Virüs bulaşmış hasta için virüsün bulaşmasından en az 14 gün geçtikten sonra kan testine uygun zaman gelmiş demektir.

Antikor Oluşmazsa Ne Olur?

Yaşlı bakım firmamızda antikor testiniz size uygun zamanda bildirilmektedir. Şayet antikor oluşmamışsa, hasta durumuna göre ayrı bir değerlendirme yapılacaktır. Korona virüs ile mücadele durumu, ekstra hastalıklardaki yan etkiler vs. değerlendirmeye alınacaktır.