CHECK- UP HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Diğer Haberler

CHECK- UP HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Check- Up Nedir

İnsanların herhangi bir sağlık şikâyeti olsun ya da olmasın kendi istekleri doğrultusunda yapılan vücut tarama programına check- up denir. Check- up yaptıran bireyler sağlık durumlarını detaylı ve kapsamlı bir şekilde öğrenebilmeyi hedefler. Yapılan bu taramaların genel amacı ise bireylerin olası hastalıklara kapılıp kapılmadığını kontrol etmektir. Birey herhangi bir hastalığa sahipse check- up sayesinde bu hastalık erken bir şekilde tespit edilir ve erken tedavi yöntemlerine başvurulabilir. 

Check- up yaptırmak isteyen kişiler için yaş sınırı yoktur. Burada ki amaç kişilerin sağlıklarını koruyabilmek ve olası sağlık problemlerine karşı erken önlem almayı hedeflemektir. Bizim önerimiz ise erişkin yaşlara geldiğinizde, sağlığınızla ilgili herhangi bir şikâyetiniz, korkunuz ya da endişeniz olsun ya da olmasın yılda 1 kere de olsa vücut tarama programı check- upı yaptırmanız sizlerin en yararlısı olacaktır.

Hastane ortamına gitmeye gerek kalmadan evlerinizde check- up hizmetinden faydalanmak istemez misiniz? Ven Life Evde Sağlık Hizmetleri ailesi olarak sizlere en uygun olacak hizmeti vermek için çabalıyoruz. Sizlerin bize vermiş olduğu istekler doğrultusunda hareket ederek sağlığınız için elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyoruz. Sağlığınızı önemsiyor, cebinizi düşünüyor ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız şu an en doğru yerdesiniz. Güvenli bir evde check- up hizmetinden faydalanmak istiyorsanız hemen şimdi bizimle iletişime geçin.

Check- Up Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz

Vücut taramasının yapılacağı gün, kişi 8 ila 10 saat arası hiçbir türlü besin tüketmemesi gerekmektedir. Sabah aç karınla kişinin numunelerinin alınması hedeflenir. Bu süreçte su içilip içilmemesi sorusuna verebileceğimiz cevap ise içileceği olacaktır. Su içmenin vücut taraması sonucuna herhangi bir yanlış sonuç oluşturması söz konusu değildir. Her türlü sağlık problemlerinizi (hastalık, hamilelik vb.) hekiminize bildirmeniz gerekmektedir. Kadınların mensturasyon (adet) dönemlerinde vücut taraması yaptırmaması gerekir. Bu süreçte yapılan taramalar yanlış sonuçlar doğura bilmektedir. Taramadan önce alkol ve sigara gibi ürünlerin kullanılmaması da gerekmektedir. Check- up yaptıracak birey daha önceden de vücut taraması yaptırmışsa eğer bu taramaların sonuçlarını da yeni yaptıracağı tarama gününde getirmesi gerekmektedir. Doktor bu sonuçları kıyaslayarak sizlere daha doğru ve detaylı bilgilendirmeler yapacaktır. Doktorunuzun vermiş olduğu öneriler doğrultusunda beslenme ihtiyaçlarınızı gideriniz. Vücut taramasından 3 gün öncesine kadar brokoli, kırmızı et ve alkol tüketiminde bulunmayınız. Bunlar yaptıracağınız vücut taramasında alacağınız sonuçlar da hatalar oluşmasına sebep verebilir.

Ven Life Evde Sağlık Hizmetleri sizlere Tuzla, Pendik ve Gebze bölgelerinde hizmet vermekten mutluluk duymaktadır. Sizlere sunmuş olduğumuz evde sağlık hizmetlerinden faydalanmanız için web sitemiz üzerinde ki iletişim kaynaklarından herhangi birisini kullanmanız yeterli olacaktır. Güvenli ve sağlıklı bir evde sağlık hizmeti arıyorsanız hemen şimdi bizleri denemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir