COVID-19 PCR ve COVID-19 Antikor Testleri Arasındaki Farklar

Diğer Haberler

COVID-19 PCR ve COVID-19 Antikor Testleri Arasındaki Farklar

Dünya genelinde hızla etkisini gösteren COVID-19 salgını sebebiyle maddi ve manevi olarak oldukça fazla zararlar ortaya çıktı. Geçtiğimiz 2 yıla nazaran şu an salgının etkilerinin azaldığını görmekteyiz. Ama unutmamalıyız ki hala bu virüsten kurtulabilmiş değiliz. SARS-CoV-2 virüsünün sebep olduğu COVID-19, çeşitli mutasyonlar sebebiyle farklı farklı belirtiler ile insanlarda görünmeye başlanmıştır. Bu belirtilere örnek olarak; yüksek ateş, koku kaybı, tat kaybı, baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik, eklem ve kemik ağrılar gösterilebilir.

İnsan vücudunda virüsün kendisini tespit edilmek için PCR Testlerine; virüsün insan vücudunda verdiği tepkileri tespit edebilmek için de Antikor Testine başvurulmaktadır. Yaptıracağınız bu testler güvenilir olmakla birlikte Antikor Testi sonuç alabilmek anlamında PCR Testine göre daha hızlıdır.

COVID-19 PCR Testi Nedir

PCR Testi sayesinde insan vücudunda hastalığa sebep olabilecek mikrop ve virüslerin tespit edilmesi sağlanmaktadır. Koronavirüs döneminde yapılan PCR Testi ise vücutta ki virüsün kimliğinin ortaya koymak için yapılan bir testtir. Koronavirüs için yapılacak olan PCR Testi, kişiye özel çubuklar sayesinde yapılmaktadır. Hastanın burnuna ve de boğazına sürüntü yöntemi ile sokulan bu çubuklar laboratuvar ortamına ulaştırılır.

Hastane ortamına gitmeye gerek kalmadan evlerinizde PCR ve Antikor Testi hizmetinden faydalanmak istemez misiniz? Ven Life Evde Sağlık Hizmetleri olarak sizlere en uygun olacak hizmeti vermek için çabalıyoruz. Bize vermiş olduğunuz istekler doğrultusunda hareket ederek sağlığınız için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Sağlığınızı önemsiyor, cebinizi düşünüyor ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız en doğru yerdesiniz. Yaptıracağınız COVİD-19 PCR ve Antikor Testlerini sonuçlarını hızlı bir şekilde almak istiyorsanız evde PCR ve Antikor Testi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

COVID-19 PCR Testi Ne Kadar Süre İçerisinde Sonuçlanır

Genellikle 1 ila 4 saat arasında sonuçlanan COVID-19 PCR Testleri sonucu gerektiğinde ise 1 gün olarak da uzatılabilmektedir. Test sonuçları yaptırılan sağlık kuruluşanda ki yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

COVID-19 ANTİKOR TESTİ NEDİR

COVID-19 Antikor Testi, teste tabii olan kişinin daha önceden COVID-19 virüsünün vücudunda görülüp görülmediğini belirlemek için yapılan testtir. Asıl amaç kişinin bu virüse karşı bağışıklık kazanıp kazanmadığını öğrenebilmektir. Bu testi yapabilmek için kişinin kolundan ya da parmağından alınacak bir kan örneği yeterli olacaktır. Laboratuvar ortamında vermiş olduğunuz bu kan örneği incelenerek, vücudunuzun virüse karşı antikor geliştirip geliştirmediği öğrenilir. COVID-19 virüsüne yakalanmış kişilerin virüsü vücuttan tamamen attıktan sonra COVID-19 Antikor Testini yaptırması uygun olacaktır. Vücudumuz herhangi bir virüsle savaşıp onu vücuttan atabilmek için antikorlar üretmektedir.

Ven Life Evde Sağlık Hizmetleri sizlere Tuzla, Pendik ve Gebze bölgelerinde hizmet vermekten mutluluk duymaktadır. Sizlere sunmuş olduğumuz evde sağlık hizmetlerinden faydalanmanız için web sitemiz üzerinde ki iletişim kaynaklarından herhangi birisini kullanmanız yeterli olacaktır. Güvenli ve sağlıklı bir evde sağlık hizmeti arıyorsanız hemen şimdi bizleri denemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir