EVİNİZDE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE KİLO VERMENİN PÜF NOKTALARI

Diğer Haberler

EVİNİZDE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE KİLO VERMENİN PÜF NOKTALARI

Fazla Kilolar Artık Sorun Değil!

Sağlığımız için fazla kilolarımızdan kurtulmamız gerekmektedir. Düzensiz beslenme sonucu oluşabilecek fazla kilolar gelecekte bizlere çeşitli hastalıklara yol açabilmektedir. Bu yazımızda sizlere evinizde sağlıklı bir şekilde nasıl kilo vereceğinizden bahsedeceğiz. Öncelikle bu tavsiyeleri yerine getirmeden önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Yaşlılık, diyabet ve astım gibi önemli rahatsızlıkları olan kişilerin kilo verme tavsiyelerini yerine getirmesinden kaynaklı oluşabilecek sorunlarda derhal doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 1. Su tüketimini arttırın
  Mutlaka ama mutlaka su içmeyi aksatmayın. Su kilo vermek için oldukça önemli bir sıvıdır. Günde yaklaşık 2 ila 3 litre arası su tüketimi yapmamız gerekmektedir. Günde içtiğiniz su miktarını mümkün olduğunca da arttırmaya özen gösterin. Tüketeceğiniz su sayesinde metabolizmanızı hızlandırmış olacaksınız ve bu sayede vücudunuzu dinç tutmuş olacak, yağ yakımınız hızlandırmış olacaksınız. Ayrıca dikkat edilmesi en önemli noktalardan birisi de asitli, kafeinli ve bol şekerli içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.
 2. Uyku düzeninizi düzeltin
  Uykunuzu düzene sokmanız sağlığınız ve fazla kilolarınız için önemli bir durumdur. Erken uyuyup erken uyanmak metabolizmamızı hızlandıracaktır. Bu sayede fazla kilolarımızdan kurtulmamız daha kolay olacaktır.
 3. Egzersiz yapmaktan kaçınmayın
  Fazla kilolardan kurtulabilmenin en hızlı ve sağlıklı yollarından birisi egzersiz yapmaktır. Gün içerisinde mutlaka ama mutlaka hareket etmemiz gerekmektedir. Düzenli olarak yapacağınız egzersiz sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilmeniz mümkün olacaktır.
 4. Beslenmenize önem gösterin
  Porsiyonlarınızı olduğunca küçültmeye çalışın. Gün içerisinde uygulayacağınız öğünlere uymaya çalışın.  Günün sonunda kadar dinç kalabilmek için mutlaka kahvaltı yapmayı unutmayın.  Fast food, yağlı besinler, şekerli yiyecekler ve içecekleri tüketmekten kaçının.
 5. Sebze ve meyve tüketiminizi arttırın
  Vitamin kaynakları arasında en önemli besinler sebze ve meyvelerdir. Zayıflamak ve sağlıklı beslenmek için mutlaka sebze ve meyve tüketiminizi arttırmanız gerekmektedir. C Vitamini zayıflamak için çok önemlidir. Portakal, mandalina, greyfurt, brokoli, maydanoz, limon vb. C Vitamini yüksek besinleri tüketmeniz sizlere daha hızlı kilo vermek için önemli besin kaynaklarıdır.

Ven Life Evde Sağlık Hizmetleri olarak sizlere evde diyetisyen hizmeti sunmaktayız. Alanında uzman sağlık çalışanlarımızla beraber sağlıklı ve güvenli bir şekilde kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bizleri mutlaka denemelisiniz.

Hızlı Kilo Vermek Vücuda Zarar Verir mi

Kilo vermek sözde basit olsa da uygulamada oldukça zorlu bir iştir. Kilo verirken aceleci davranmamak gerekir. Bunu kontrollü ve yavaş bir şekilde gerçekleştirirsek vücudumuz ve sağlığımız için daha olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Eğer doktor kontrolünde zayıflamaya çalışmıyorsanız mutlaka sağlıklı bir şekilde zayıflamaya çalışmanız gerekmektedir.

Haftada 1 kiloya kadar zayıflamak en sağlıklı olanıdır. Baktığımızda 1 kilonun az olduğu söylenebilir fakat uzun vade de oldukça iyi bir sonuçtur. Kişi hızlı bir şekilde kilo vermek için kendini aç bırakması halinde vücudunun işleyişi değişecek ve besin gereksinimi artacaktır. Öte yandan hızlı bir şekilde kilo vermek adına doktor onayını almadan kullanılan ilaçlar kişilerde büyük sorunlar çıkartabilmektedir.

Ven Life Evde Sağlık Hizmetleri sizlere Tuzla, Pendik ve Gebze bölgelerinde hizmet vermekten mutluluk duymaktadır. Sizlere sunmuş olduğumuz evde sağlık hizmetlerinden faydalanmanız için web sitemiz üzerinde ki iletişim kaynaklarından herhangi birisini kullanmanız yeterli olacaktır. Güvenli ve sağlıklı bir evde sağlık hizmeti arıyorsanız hemen şimdi bizleri denemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir